Fundacja Espero – Nadzieja dla Dzieci powstała z potrzeby serca, zrodzonej z doświadczeń dwóch mam. Pomagamy dzieciom, szczególnie z wrodzonymi wadami serca – bo znamy potrzeby, rozumiemy troski rodziców dzieci kardiologicznych.
Jak przekazać 1,5%?

To szybkie, proste i nic Cię nie kosztuje! Wybierz jedną z dostępnych opcji rozliczenia, wpisz numer KRS i CEL. Tym samym wesprzesz dzieci z chorobami serca. Każdy taki gest ma wielkie znaczenie.
Przeczytaj więcej
Przekazanie 1,5% podatku to sposób, w jaki każdy, kto płaci podatek dochodowy w Polsce, może wesprzeć wybraną organizację. Zamiast oddawać cały podatek państwu, możesz przeznaczyć jego niewielką część na konkretny cel – wsparcie dzieci zmagających się z chorobami serca. Wystarczy, że w swoim rozliczeniu podatkowym (PIT) wpiszesz numer KRS i CEL, a urząd skarbowy przekaże tę kwotę.
Co ważne, przekazanie 1,5% nic Cię nie kosztuje – i tak musisz zapłacić podatek. Masz jednak możliwość zdecydowania, czy część tej należności trafi do budżetu państwa, czy do organizacji, która pomaga chorym dzieciom. Dzięki temu Twoje pieniądze wspierają ważną inicjatywę i realnie ratują życie oraz przyczyniają się do jego poprawy.
Skopiuj i wklej
W jakimkolwiek miejscu lub formularzu rozliczasz PIT – po prostu skopiuj i wklej nasz numer KRS i CEL do odpowiedniego pola.
Rozlicz z PITax
Wypełnij swoje zeznanie podatkowe za pomocą intuicyjnego programu PITax. Znajdziesz tu już wpisany numer Fundacji Espero.
Pobierz gotowy formularz
Portal Ministerstwa Finansów
Skorzystaj e-Urzędu Skarbowego Ministerstwa i złóż zeznanie online
Wiesz już, jak przekazać 1,5%. Ale czy wiesz, dlaczego to takie ważne?

Te statystyki są zatrważające, ale za każdą liczbą kryje się historia małego wojownika i jego rodziny, która każdego dnia mierzy się z ogromnymi wyzwaniami.

Skąd biorą się wrodzone wady serca?
Za wrodzone wady serca (WWS) lekarz kardiolog uznaje te, które powstały na skutek nieprawidłowej organogenezy, czyli na etapie kształtowania się i rozwoju narządów u płodu. U zdecydowanej większości wrodzonych wad serca u dzieci przyczyna nie zostaje jednoznacznie ustalona.
Kiedy i jak można wykryć wrodzone wady serca?
Niektóre wrodzone wady serca można rozpoznać już w diagnostyce prenatalnej, inne jak na przykład niewłaściwą budowę zastawek czy odbiegające od normy połączenie jam serca, rozpoznaje się zwykle u noworodków w krótkim czasie po urodzeniu. Należy jednak pamiętać, że moment wykrycia wady serca w dużej mierze zależy od rodzaju wady. Diagnostyka wrodzonych wad serca to przede wszystkim nieinwazyjne rozpoznanie. Opiera się ono na podstawie badania klinicznego, USG serca, zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej oraz badania echokardiograficznego (echo serca).
Najczęściej występujące wrodzone wady serca to : ubytek przegrody międzykomorowej , pierścienie naczyniowe , przetrwały przewód tętniczy Botalla , zespół Ebsteina , kardiomiopatia , koarktacja aorty , niedorozwój prawego serca , serce jednokomorowe , niedorozwój lewej części serca , zespół Fallota .
Dzięki Tobie udało nam się zrobić więcej, niż myślisz!

Co Robimy?
Nasze Osiągnięcia w 2024 Roku
Warto pomagać

Historia Tobiasza: szansa na leczenie za granicą po diagnozie nieoperacyjnej w Polsce

Dzięki Fundacji Espero udało nam się uzyskać ponad 2 miliony złotych na operację, w tak krótkim czasie. To była ostatnia deska ratunku dla mojej córki. Fundacja stanęła na wysokości zadania i pomogla również w przetłumaczeniu najważniejszych dokumentów oraz w bezpośrednim kontakcie z lekarzami w USA. (…) Jesteśmy wdzięczni za pomoc całej Fundacji Espero.
Angelika Michocka, mama Mai